Aktualności

Zajęcia projektowe w Opolu

15 listopada uczniowie klas 2-5 uczestniczyli w niezwykłych zajęciach, które odbyły się w Opolu w ramach projektu unijnego "Odkrywcy sekretów nauki".
Podzieleni na grupy mieli lekcje w 5 pracowniach.
W Pracowni Uśmiechu dowiedzieli się, czym jest dźwięk oraz pudło rezonansowe. Mieli możliwość spróbować gry na różnych instrumentach.
W Pracowni Fizyki wzięli udział w doświadczeniach ze środkiem ciężkości. Dowiedzieli się, że u człowieka znajduje się on w okolicy pępka. Sporo radości sprawiło układanie wieży z klocków na klocku w kształcie połówki księżyca. Tu trzeba było znaleźć środek ciężkości, by wieża się nie zawaliła.
Ciekawe było ćwiczenie z balonami w próżni oraz zabawa z kołem.

Wiele emocji sprawiły zajęcia w Pracowni Robotyki. Każdy uczeń pracował z Ozobotem, dla którego musiał zaprogramować ścieżkę spacerową - najpierw wg instrukcji, potem wg własnego pomysłu.
Ciekawa była walka robotów, którymi sterowało się poprzez tablety.
Ogromny entuzjazm wywołał robot humanoidalny, który śpiewał, tańczył i gimnastykował się.
W Pracowni Optyki  uczniowie dowiedzieli się, czym jest światło monochromatyczne. Przekonali się, jak widać przez okulary dyfrakcyjne oraz noktowizor. W tej pracowni można było sprawić sobie "tatuaż" widoczny w świetle UV.
W tej pracowni uczniowie obejrzeli się w krzywych zwierciadłach i pobawili się w modeli i fotografów.
W Pracowni Energii Elektrycznej "Mam tę moc" dowiedzieli się, czym jest fotowoltaika, jakie są źródła energii odnawialnej. Mogli wytworzyć energię za pomocą wiatraków, miniaturowej elektrowni wodnej. Sporo radości sprawiły doświadczenia z urządzeniami na baterię słoneczną.
Organizatorzy zadbali nie tylko o umysły, ale również o pełne brzuszki uczniów. Zjedli pyszne śniadanie, obiad i otrzymali prowiant na drogę. Każdy uczeń dostał książkę o eksperymentach.
To był niezwykle ciekawy i pełen emocji wyjazd. Bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia uczniowie wrócili do domów.

 

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
121675
Free business joomla templates